Hullumaja bassein

Kuna reisimine teatavasti pakub igati tervistavat vaheldust stressirohkele argipäevale ning pärast Euroopa Liitu astumist on ka piirid kõik lahti, käisime taas kord Pühastes suvitamas. Seal oli räigelt palju kärnkonnasid, peale selle tavapärane zoopark, kellele kaks vesihalli kissupoega veel vahepeal lisandunud. Elasime, nagu ikka, ränduri muretut elu: “Simpsonite” DVD, “Kroonikad” ja külmkapp…

Ploomi valik on lõplikult langenud peost suhu elustiili kasuks, lusikalt pakutavast keeldub viisakalt, kuid kategooriliselt.

Puugile oli vahepeal kiik ostetud ning seoses sellega selgus, et meiegi pojas on peidus kirglik kiikuja (tunduvalt kirglikum kui kiiguomanik ise, tuleb ütleda). Nii et peatseks juubeliks on minul igatahes kingiplaan olemas, ainult – pssst! – ärge sellest Ploomile hingake!

Ning nüüd teadaanne, mida te kõik pikisilmi oodanud olete: jah, daamid ja härrad, Vannihai on tagasi ja elu parimas vormis! Eluaegsest traumast, mida pärast möödunudkordset intsidenti pelgasin, pole juttugi – seekord õnnestus Ploom valutult suurde vanni meelitada. See oli esiti, tõsi küll, tühi. Ploom siis mängis seal mõnda aega rahulolevalt kummipardi ja -konnaga ja edasi oli täpselt nagu hullumaja basseinist pajatavas anekdoodis, et kui vesi ka sisse lasti, siis läks veel tükk maad lõbusamaks… Säherdust pritsimist pole minu silmad veel näinud! Igatahes vannist väljumine ei õnnestunud sugugi niisama valutult ja ülejäänud aja üritas Ploom igal võimalusel ning kõigi barrikaadide kiuste vannituppa tungida.

Sõber Puugiga suhtlemine järgis juba sissetallatud rada: ilge lööma esimesel päeval ning malbe huvipuudus edaspidi. Kumbki toimetab omi asju, aegajalt saadetakse teisest toa otsast kaaslasele heal juhul uudishimulik pilk. Ühel hommikul, kui nad hetkeks päris omavahele jäid, tabasime noormehed siiski sõbralikult äärmiselt asjaliku tooniga vestluselt, kummagi käsi teise õlale toetatud. Küllap jagasid kogemusi.

Õhtuti mängis Ploom omaette, Puuk keeras kümne ajal juba külje maha. Ploom mängis näiteks õhtu otsa rahulolevalt palli. Või kaussi või sokki. Igatahes paistab, et tal on iseendaga tore.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s