Seal olid väiksed roosad notsud.

Me kolisime oma koju tagasi ja Ploom magab nüüd pool ööd oma puuris. Mõnikord isegi terve öö, kui ma viitsin ta pärast tankimist sinna tagasi transportida. Enamasti ei viitsi. Siis naudib väike puuvili avarusi, keerab ennast põiki keset voodit ja ülejäänud magagu nagu silguniisad servades. Või hõivatakse järkjärgult näiteks minu padi. Padja peal on hea magada selili, nii et jalad on üle ühe otsa ja pea üle teise. Ploom on sellisest magamisoptsioonist täitsa sillas kohe. Kuna meil, nagu nutikamad juba aru on saanud, on nüüd jälle normaalne ja täisväärtuslik pedekond, siis on Ploomil ka huvitavam ööelu: saab valida, kellele äsada jalaga, kellele peaga. Ja mina saan valida, kas ärgata väikese härra jalahoopide peale või selleks, et ise suurele härrale küünarnukk ribidesse torgata ja seejärel poolvirgunud ohvrile saladuslikult “Külili, külili!” sosistada. Kui ma kunagi peaksin kirjutama eneseabiraamatu “Kuidas elada koos norskava härraga?” (ja miks ma ei peaks?), siis tuleks see üsna lühike ning sisaldaks ainult üht, kuid see-eest iga ilmaga tõhusat nippi: saatke oma norskav härra viieks kuuks Pariisi ja pärast seda paneb öine kontsert teid ärritumise asemel hoopis heldima.
*
Ploom astus eile inspireerituna oma sõbrast (nimetagem teda siinkohal diskreetselt Aleksander Suur Juht ja Õpetaja) esimese sammu ja täna hommikul lükkas seitsmenda hamba servapidi igemest välja. Seda viimast juba täiesti omaalgatuslikult.
*
Ploomi onu lõpetas ülikooli ära ja Ploom käis aktusel, tutvus seal muuhulgas ühe noorema kolleegiga (samal ajal kui tema ema uuendas tutvust tolle vanemliku instantsiga) ning püstitas hiljem samal päeval ärkveloleku maailmarekordi. Minagi polnud kehvem ning näitasin omalt poolt häid tulemusi naisjõutõstmises ning pojakandmises. Kolmandal päeval ei valutanudki selg enam nii väga.
*
Ploomi jutuvadast hakkab nagu ka midagi kooruma. Näiteks ütleb ta “aitäh” ja vahel ka “halloo”, kui nähtamatu sõber Vallo talle mõne mänguasja peale helistab. (Vallo on kena inimene, aga väga üksik. Ta tahab hirmsasti rääkida. Mõnikord on see natuke tüütu. Ploom paneb siis telefoni vahepeal vaikselt käest ära ja tegeleb muude asjadega.) Ühel ööl aga, kui papa Toomase sünnipäeval oli, lõi Ploom kell 3 silmad lahti ja nõudis: “Papapapapa?” Enne kui mina midagi vastata jõudsin, teadis juba ise: “Töll-töll-töll…”
*
Viimasel ajal olen ma hakanud tundma ennast lapsevanemana läbikukkununa, kuna mul ei tule “Rongisõidu” sõnad vabsjee meelde. Ainult nii palju tuleb, et seal olid väiksed roosad notsud.

4 thoughts on “Seal olid väiksed roosad notsud.

  1. rong see sõitis tsuh tsuh tsuhpiilupart oli rongijuhtrattad tegid ratatataa ratattaaa ja ratattataa aga seal, rongi peal, kas sa tead, kes olid seal?Seal olid kiisud, seal olid miisud seal olid väiksed kirjud kiisud.Kiisud sõitsid Türile, sõitsid külla Jürileja siis olidki väikesed roosad notsud, kes porilasse sõitsid ja siis jäi rongijuht magama ja kõik läks oioioi aiaiai uperkuuti ja keegi ei jõudnudki kohale. Umbes nii oli :)

  2. Nohjah, mul on ainult refrään meeles ja siis pam-pam-pam kiisud pam-pam-pam kutsud jne notsud ja muud :D Eks me ole siis umbes samal tasemel lapsevanematena.

  3. Aga milleks seale kirjud kiisud? Ja ma mäletan uduselt, et mingid sarvilised sikud-sokud olla ka kambas olnud? Kas siga peab eraloomaaeda? On see kõik ikka legaalne? Mis sai piilupardist? Nõuan vastuseid…

  4. Piilupart sai roimale kohase karistuse, ma loodan. Aga kui nüüd mõelda, see sea eraloomaaed muudab mind küll murelikuks. Miks kõik erinevatesse ilmasuundadesse põgenesid, Türile lausa? Kõik ju läksid! Kirjud kiisud, miisud kui ka roosad põrsad? Loodan, et nad kohale jõudsid vaatamata rongiõnnetusele. Küllap see siga üks õel loom oli…Ohh, milline hirmus laul.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s