Limnoloogia

Väiksena ei kannatanud ma sugugi bussisõitu (ega autosõitu). Siiamaani on esimene seos mõne Eestimaa kauni paigaga (nt Kunda) “aa, ma olen seal oksendanud!” Vahel me sõitsime ühte Võrtsu lähedal asuvasse rantšosse suvitama, siis oli Limnoloogia bussipeatus alati see esimene valguskiir tunneli lõpus. Nii et nüüd, kus paistab, et mu oma pojast on sirgumas limnoloog, teeb see mulle ainult sula ja selget rõõmu. Esialgu teeb väike limnoloog oma uuringuid kollases vanakooli plastmassvannis. Näiteks paneb näo vette. Või peksab jalaga terve köögi vett täis. Ta isegi räägib limnoloogide keeles, meie papaga ei saa sõnagi aru. “Emme” vahel nõustub emakeeles ütlema või siis suuga põristama, kui “Johannese raamatus” auto pilti näeb, või “poiss ja tüdruk” (“possssss” ja “tudu”), kui ta oma vastava kujundusega tassist joob. Ehkki mulle on hakanud tunduma, et limnoloogide keeles on “poiss ja tüdruk” vist “tass”, sest seda Ploom ei usu, et Johannes (ahjaa, vahel ta ütleb “oanne” ka) võiks olla poiss ja Muna-Aino tüdruk. Ja kui mõnest muust tassist juua antakse, jääb äraootavalt otsa vaatama – see on see koht, kus proua ema peab püüdlikult entusiastliku häälega ütlema “Näe, poiss ja tüdruk!”
*
Ja kui tahate tõeliselt rämedat raevu näha, siis tulge vaadake Ploomi, kes üritab väga liivase käega natukest suure loopimistöö käigus suhu sadanud liiva välja võtta. Väikelaps loomastub sellises olukorras!

One thought on “Limnoloogia

  1. Niisiis… kui Te oma kooli kõrvalt aega saate ja siiakanti satute, siis äkki suvatseb noorhärra Ploom õpetada rääkimist meie noorhärra Tormile?Me nimelt soovime ka rääkivat last. Mu austatud ema küll küsis, kas tahame patareidega töötavat või juhtmega seina ühendatavat, kui usun, et kuna Teil on väike laps siiski veel kodus (mitte nagu mu austatud emal, kellel nad kõik peaksid juba pesast välja lennanud olema, seega pole värsket kogemust lastega, eelkõige väikelastega), siis saate suurepäraselt aru, mida ma silmas pean.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s