Kuuldavus hea

Kui Puuk perega meil sünnipäeval käis ja oma kingad, õieti siis Ploomi kingad, mis talle pärandusid ning mida Ploom ise oma pardijala otsa ei saanudki, lahkudes maha unustas, seisin ma õhtul nii poole kümne paiku Kalevi tänaval Marta tänava otsas ja ootasin möödasõitvat autot, kuhu eelmainitud jalanõud poetada; pimenes, kassid aelesid ringi, aeg-ajalt möödus mõni auto ja kusagilt kostus rõõmsaid hõikeid „Maja taga on loom! Pablo, maja taga on loom!” Väga hästi kostus.

See tuleb mulle nüüd ikka teinekord meelde, kui ma parasjagu härra lõbustamiseks Anne Veski häälega üürgan („Vee-eeel anna andeks, kallis, see-eeee….”) või kui Ploom ja papa neandertali jooksu teevad vastavate häälitsuste saatel või kui lapsevanemate ühendkoor peenikese häälega Sõnajalgade repertuaari esitab (seda laulu, mis Eliidi viimasel plaadil on, meil tuleb väga sulnilt välja) või kui lihtsalt härra laulab. Ja tema laulab ju kogu aeg. Ma arvan, et kõik naabrid rõõmustasid, kui meie härra Pariisist tagasi tuli ja neid jälle paar korda päevas trepikojast lustaka lauluviisiga tervitama hakati („Laaskeeeee moosekant pisut pikutab….”). Rääkimata nendest kordadest, kui meile mõni külaline tuleb. No meil käivad muidugi päris sõbrad ka külas, aga rohkem tulevad sellised… No mäletate, Kodusjavõõrsil Sallyl oli nähtamatu sõber Milko, eksju, onju. Meil ka käib selliseid. Vahel astub Eints läbi või tuleb see häbelik tüüp, kes iga asja peale itsitama hakkab, või tulevad prk Rõivad (neid küll on viimasel ajal harva näha, aastad pole vist enam need, HB on ju südamehaige ka) või nohikud või üks selline ajalehtedesse lugejakirju kirjutavat tüüpi tähenärijalik härrasmees… Rõõm ikka, et ka linnarahvas meie lõbusast elust osa saab! Ega me kadedad poisid pole.

One thought on “Kuuldavus hea

  1. Oioii, see paneb mind mu tänast ooperietteastet hoopis uues valguses hindama… eriti kui ma mõtlen neile punkareile, kes mu akna taga aeg-ajalt suitsu teevad.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s