Uudiseid ploomikasvandusest

Ploomil on nüüd saapad. Alguses ta hakkas nutma ja kukkus maha nagu Petja, kelle mõlemad jalad olid ühte püksisäärde sattunud, kui need talle jalga pandi. Me õnneks olime piisavalt taibukad, et mitte arsti kutsuma hakata (erinevalt Petja vanematest). Ja nüüd kablutabki juba päris kabedalt. Saapad iseenesest on koledad, aga need olid hetkel tõesti ainsad Tartu kaubandusvõrgus pakutavad, mis meie pojale jalga läksid. Ei noh, kena ju, et lapsel on juhtumisi sajakroonine jalakuju, mitte 900-kroonine.
*
Raamatuedetabelit juhib jätkuvalt Johannese raamat. Ploomil on ses suhtes muidugi õnnelik lapsepõlv, et tal lubatakse piiramatult lugeda. Tema lapsevanemaid ka omal ajal keegi ei keelanud. Aga Ploomi vanavanaema pidi raamatukogust võetud armastusjutte küünlaga vaka all lugema! Sest järgmine päev oli vaja tööle minna ja ennast selleks hästi välja puhata. Vot siis.
*
Mänguasjade edetabeli tipus troonib Ellomi ja Helo kingitud karupusle.
*
Häda ajab härja kaevu ja vanemate ilmselt talumatu muusikaline maitse Ploomi ühe jala peal tugitooli käetoele seisma, et ise kõrgelt riiuli otsast plaate valida. (Muidugi ajan jama. Tegelikult on Ploom meie maitsega rahul. Alati, kui musoon mängima pannakse, hakkab naerma ja põlvi nõtkutama.)
*
Ploomil on tekkinud teatav söögiisu (st muu toidu suhtes ka, lisaks sellele, mis minust tuleb), mis on igati tervitatav nähtus.
*
Ploom armastab väga käia mänguväljakutel (Kaupsi juures ja Toomemäel), kus ta kiigub ja on liumäe kunn ja rebib naisi (Puuk pidada naisi rebima ajakirjadest, kuulukse).
*
Kuna Ploomi proua ema võttis ranitsa selga ja läks kooli*, veedab Ploom nüüd kord nädalas ühe päeva vanaema seltsis ja teise päeva papa seltsis. Kõigile kosutav vaheldus.
*
Lõpetuseks üks väike nipp Ploomi elutargalt emalt: kui teie lapsel on juba 12 teravat hammast suus, ei maksa enam selle kummijullaga talle suhu ronida, mis endale näpu otsa torgatakse, et siis võsukese hambaid harida. Traamapunkti minekust jäi napilt puudu!

___
* Seekord koolilapse, mitte õpetaja rollis, ütlen selgituseks Sehkendajale.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s