Üldiseid tähelepanekuid elust ja kunstist

Nii palju asju koguneb, et väikse perega ei jõua üles kirjutadagi. Oleks tädil rattad all ja kodus internet, oleks iseasi. Aga pole ei üht, ei teist. Viskan lihtsalt kiiresti ja süstematiseerimata paar asja kirja. Et siis on kirjas ja nii.

1. Ploomil on kolmteist hammast (loe: relvastatud ja ohtlik!).

2. Ploomi uusimad lemmikud kirjanduse vallast on “Kapten Kass” ja Muki ja Pontu raamatud.

3. Väike alpinismihuviline pürib jätkuvalt kõrgustesse (võiks ka öelda läbi raskuste tähtede poole, kuivõrd enamasti ronib ta kõrgele selleks, et midagi kätte saada, ja noh, mis meie peres sealt kõrgelt muud ikka kätte saada on kui raamatuid). Eile hommikul näiteks, kui mina papa järel ust lukustasin, ronis oma automobiili roolile. Minu tuppa astudes seisis siis seal, kaval nägu peas, ühel jalal, hoides vasaku käega kinni uksest, mida ta samal ajal veel edasi-tagasi kiigutas. Ei noh, ega ma ei kurda, varsti müüme poisi tsirkusele maha ja saame püstirikkaks.

4. Ükspäev ma mõtlesin, et see on vist ikka väga selge märk sellest, et inimene on liiga kauaks ülikooli pidama jäänud, kui peaaegu kõik õppejõud on tema stuudiumi jooksul halliks läinud.

5. Ploom armastab putru, puuviljaleiba (minu poeg!), musti oliive, kohakala, makarontsi. Aga sööb ka muud.

6. On juhtunud, et Ploom magab öösel 9 tundi järjest (oma puuris!). Eile öösel magas 7, seegi hea. Samas tuleb muidugi ka ette, et ta magab maksimaalselt 20 minuti kaupa, meie voodis, pidevalt süües ning unelõikude vahele teeb veerandtunniseid vanemate peksmise ja kriiskamise sessioone. Siinkohal oleks muidugi paslik küsida, kas see jääbki nii? Ja et kumba pidi siis?

7. Ploomi lemmikmänguasjad on huilgav vedurijupike tema kokkupandavast rongist, nöörist käima tõmmatavad auto ja lennuk ning raamatud. Karupusle oleks ilmselt ka jätkuvalt, aga Ploom on karud nii hästi kuhugi ära peitnud, et minul pole õnnestunud neid veel üles leida. Pesumasinas, voodis padja all ega vaiba all igatahes ei ole, need on meil muidu sellised klišeeks kujunemise ohus olevad peidukohad majas. Kust näiteks mädanenud õunu, kadunud sokke ja mütse või kuivanud juustutükke leida. Või on keset mängukära karud läinud lihtsalt ära?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s