Seebu vanamutt on elus!

Nääh, kõige olulisem jääb ikka kogu aeg kirjutamata.

Ühesõnaga, see asi oli nii:

ühel ilusal sügisõhtul tegin mina laua taga koolitükke, kui äkki vaatan, et oot-oot, mida need härrad seal õige mängivad. No ja oligi, aupull! Seebu vanamutt*!!!

__
* Teadmiseks võhikutele: Seebu vanamutt on laialt tuntud seltskondlik mäng, mida üldiselt mängitakse välitingimustes. Mängijaid peab olema vähemalt 2, aga mida rohkem, seda uhkem. Mäng seisneb selles, et joostakse “igaüks eri suunas” (eriti muidugi kui mängijaid on näiteks 5 või rohkem) ümber maja. Kui keegi vastu jookseb, tuleb mõlemal ennast kanna pealt ümber pöörata ning vastassuunas ajama panna, eelnevalt täiest kõrist röögatades: “Seebu vanamutt!!!”
Kui mina väike olin, võisime seda tundide kaupa mängida.
Härrade versioonis joosti meie tubasel ringrajal (magamistuba-elutuba-koridor-köök-magamistuba ehk tants ümber ahju) ning ilmselt delikaatse inimesena mitte soovides tähelepanu noorema seltsimehe kõne teatavale puudulikkusele juhtida polnud vanem mängijatest nooremale ka sellest karjumise kohast nii detailselt rääkinud. Kriiskasid kohtudes niisama täiest kõrist.

One thought on “Seebu vanamutt on elus!

  1. no eesti ühes teises suurlinnas – elvas nimelt – tunti sarnast mängu hoopis “aura ära!” nime all. mäng käis kahekesi, minu ja täditütar maarjakese osavõtul. (mäng oli eriti hinnas seetõttu, et maarjakene polnud üldse iga päev käepärast, vaid ainult koolivaheajal ja suurematel pühadel, kuna elas eesti teises otsas – tartus.) maja ees lahkusime sõpradena, jooksime kumbki ise suunas, maja taga kohtusime, emblesime, siis tõukusime eemale karjega “aura ära!” ja jooksime maja ette, kus kohtusime, emblesime, tõukusime, jooksime, kohtusi…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s