Sügispuhkus

Meie Ploomiga oleme viimase nädala veetnud sügispuhkusel. Soovitan teistelegi. Meie otsustasime seekord tuntud kuurortlinna Elva kasuks. Puhkame aktiivselt, õunu korjates. Ploom on sel alal eriti kibe käsi. Ta on isegi avastanud ühe uue haruldase sordi. Ma ei ole veel suutnud välja pressida, kus selline puu kasvab, kuid aeg-ajalt ilmub Ploom nähtavale, peos ilusad suured süsimustad, äärmiselt pehme viljalihaga ning täiesti küpsetena valgetäpiliseks muutuvad ubinad. Paistab olema sügisõun. Ma ise maitsnud ei ole, küll aga Ploom.

Puhkusel poleks mõistagi seda päris õiget mekki, kui poleks sõpru. Meil õnneks on. Laupäeval käisime Tormi õue peal kurge imetlemas, lehtedes sahistamas ning pesukuivatuskarusselliga mängimas; pühapäeval võõrustasime Puuki. Ploom oli seekord eriti armulik ning Puugi hammustamise ja löömise asemel hoopis kallistas teda! Tegin ruttu risti seinale.

Kõige parem puhkuse juures on ikkagi see, et saab õues olla. Kui me ei maga ja pime ei ole, siis olemegi kogu aeg. Lisaks õunte korjamisele pakutakse siinses turismitalus ka jalgpalli mängimise, niisama hängimise, siumarjade söömise, liivakastis hullamise, koera tagaajamise, kivikeste korjamise ja suhutoppimise, veega solberdamise, maasikapeenarde tallamise, piparmündikorjamise, kraavikukkumise, postkasti lõhkumise, trepil ronimise ning käruga ringirallimise võimalusi.
Pärast paari värskes õhus veedetud tundi on poeglaps üldiselt küps kah – vedeleb rahulikult süles ja laseb ennast lõdvalt riidesse panna ning vankrisse sokutada, kus uinub juba enne, kui me oma 3 majaga tänavalt suurele teele jõuame. Magab kaks korda päevas korrapäraselt nagu kellakägu. Ja õhtul läheb kell kümme magama. Nagu härragi ütles – tuleb vist ikka soetada see rantšo Guatemaalasse…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s