Eesti mees on tantsulõvi

No mul on muidugi piinavalt valus ja häbi selliseid sõnu kasutada, aga samas olen ma nii-öelda fakti ette seatud: eesti mees lihtsalt on tantsulõvi ja emasüda seda maha vaikida ei luba. Nii et jah. Hoogsamate palade ajal nõksutab eesti mees põlvi ja raputab pead, vahel vehib käega ka. Aeglasemate lugude tarbeks on aga eriti originaalne “puud surevad seistes”-stiilis omaloominguline, igasugust etteantud rütmi absoluutselt eirav aegluubis ning äärmiselt äraoleval ilmel küürakil ülakeha küljelt küljele liigutav tants. See on minu lemmik! Viimane ülestunnistus aga jäägu meie, kirjaoskajate väikeseks saladuseks, sest oma sümpaatiate väljanäitamist karistatakse meie peres karmilt: meeldinud tegevus katkestatakse koheselt, et selle asemel hoopis itsitama või edvistama hakata.

Üldiselt sarnaneb Ploomi muusikamaitse jätkuvalt kallite vanemate omaga, tantsulugude edetabeli tipus troonib hetkel Vaikoeplikjaeliidi Sylvesteri-laul. Seda muidugi lauldakse Ploomile ka nii söögi alla kui ka peale: kui Ploom kodutöödel appi tuleb (viimasel ajal, seoses küttehooaja algusega, on Ploomi kohustuste hulka lisandunud ka ahjukütjale puude kätte ulatamine ohtra ähkimise saatel), kiidetakse takka, et “su lihased päästavad meid jälle / no ütle, mis me ilma sinuta teeks” ja kui tuju paha, aitab nentimine, et “maailm ei mõista sinu valu”. Ja no samas vaimus edasi. Aga jah, samas jälle kepsutatakse heal meelel ka Kavastus Elmari laupäevaõhtuse kava järgi.

Kavastus käis Ploom viimane kord papaga kahekesi. Ükskord on varem ka nii olnud, aga ei mäleta, kas siin olen jõudnud kiidelda. Iseseisvumine! Mängis vennaga (no meil vanem poiss, see lapsendatud, kolmene, elab praegu maal vanaema-vanaisa juures, ta on sellise lihtsa maapoisi hingega, linnaelu oli tema jaoks liiga närviline…ega tal pea väga jaga ka, et kuhugi kooli minna või midagi. Jalad see-eest küll. Ja no meie papaga ütleme ikka, et peaasi, et poisil hea süda on, ja selles vallas Kutsile küll etteheiteid teha ei saa.), vohmis kahe peoga kala süüa, käis vanaema ja vanaisaga küla pealt piima toomas ja pärast vanaemaga saunas, misjärel lõhnas seebi järele. Seda viimast vist ka esimest korda elus, me ise oleme ikka veemeetodimehed muidu.

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s