Lapsepõlve süütud ja muretud mängud

Ei no saage aru, ma pole 2 nädalat kirjutanud. Kannatage ära.

Uudiseid seltskondlike mängude rindelt:

1. Püherdamine.
See on Ploomi ja papa uus lemmikmäng. Neljapäeva hommikul mul on kaheksane loeng, siis nad näiteks olid peaaegu terve aja püherdanud. See käib nii, et vedeletakse selili vaiba peal ja vahepeal natuke niheletakse. Igaüks omaette. Ploom harrastab seda vahel ka õues, eriti kui üritab teeselda, et kukkumine oli täiesti tahtlik ja ettekavatsetud. Hea külg on see, et ta on sellega seoses avastanud lindude ja pilvede elu, halvem see, et aastaaeg pole sellise ajaviite jaoks ehk sobivaim.

2. Jalgvärav.
Jälle pikaks ajaks lõbu pakkuv mäng. Papa seisab ja Ploom teeb põrandal joostes ringe, vahepeal papa jalge vahel läbi joostes. Eriti änks on, kui värav üritab teda seejuures kinni püüda.

3. Kohutav käterätt.
Selleks mänguks vajate Mikihiirt ja käterätti. Mäng ise on lihtne: Ploom paneb endale käteräti pähe ja Miki, kes kohutavalt kardab käterätti (ärge minult küsige, miks) tormab kiljudes ja surmahirmu trotsides teda päästma ning jõletut vaenlast kahjutuks tegema. Naerukrambid kogu perele garanteeritud.

Veel meeldib Ploomile autodega mängida (põhiliselt Elvas, kus teda ootab Iljušalt päranduseks saadud tohutu autopark (no minu jaoks on jah 6 autot juba “tohutu autopark”). Kummassegi kätte tuleb võtta üks auto ja siis tatti pritsides ja põristades nendega vanavanemate laminaatpõrandasse vagusid nühkida), palli järel kiljudes mööda maja joosta või siis seda näiteks mingisse keerulisse kohta (tugitooli ja raamaturiiuli vahele, söötmistooli, potti, käru alla, mustapesukasti, laua peale ema taldrikusse) üritada visata või toppida või sundida hoopis vanemaid palli mängima, klotsidest ehitada, joonistada, asju laua peale upitada (sest ta ulatab!), asju pesumasinasse toppida, voodi alla pugeda, raamatuid lugeda ja ulakust teha.

One thought on “Lapsepõlve süütud ja muretud mängud

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s