Mõmm ja Knn, ekstreemsportlased

Ploomi suurimad sõbrad on Mõmm ja Knn.
Knna nimi on tegelikult Konrad. Temast on siin varemgi juttu olnud.
Mõmm on sama suur kui Knn, aga sinine ja tatart täis. Mõmmi pärisnimi on (autori auks) Maša.
Knn ja Mõmm vajavad pidevalt kallistamist (“Suu’ kalli!” ütleb Ploom ise) ning öösiti kaissuvõtmist, sest nad kardavad koledal kombel pimedust ega julge üksi magada. Kui Ploomil on pidžaamen seljas, hüppavad Knn ja Mõmm vanemate voodist Ploomi voodisse. (Kui mõni loll on nad juba enne sinna toimetanud, puhkeb skandaal, mis ei vaibu enne, kui vaesed väärkoheldud loomad on voodist välja tõstetud ning uhke õhulennuga sinna uuesti, õ i g e s t i tagasi saadetud.)
Mine tea, kas hüppamise tagajärjel või mis (hüpates juhtub ju ikka, et maandud enne sihtmärgini jõudmist paar korda pea ees põrandal või räntsatad täie hooga vastu voodiserva), aga ka Mõmm ja Knn olid möödunud nädalal sunnitud kumbki kerge operatsiooni läbi tegema. Knnal nõeluti kinni vasaku kaenla alune haavand, millele õnneks saime õigel ajal jaole. Ees ootab ka kerge plastiline operatsioon töllakile kippuva moka paranduseks. Mõmmiga läks sedapuhku pisut halvemini – vigastuse avastamise ajaks oli tatrakaotus juba eluohtlikule piirile liginemas. Õnneks olid meie varud korralikud ning kiire tatrasiirdamine päästis Mõmmi elu ja parema käe. Täna oli teine juba päris kõbus.
Kui Knn on tšempion ka muudel hüppealadel, siis Mõmmile meeldib keerutamine. Ploom hoiab tal hammastega kõrvast kinni ja võtab maksimaalsed pöörded üles. Siis on Mõmm rahul.
Proua ema noorte sportlaste vigastusohu pärast üldiselt nii väga ei muretsegi (peaasi, et tänavale hängima ja ropendama ei läheks, muud ma ei ütle), küll aga valmistab mulle pisut peavalu Mõmmi välimus. Sest pesemisest meie Mašenka oma tatratäidise tõttu eriti lugu ei pea, aga see keerutamine on otse öeldes üks igavene ila.
Teisest küljest – proua emal endal oli kord veider gnoomelukas Tössu. Tössu valmistas proua emale tema enda proua ema, kui proua ema (see Ploomi oma siis) oli nii umbes kolmene. Tössut hoiti karussellitamisel ninast. Aastatega tõmbus vatt Tössu sees õige õblukeseks, Tössu jume tati ja tolmu koostoimel kollakashalliks ning silmad hele-helesiniseks. Proua ema meelest oli Tössu siis täitsa vanaisa moodi.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s