Protestikiri

Lugupeetud Lenne lasterõivaste tootjad!

Tähendab, mina protesteerin! Teie vee- ja ilmastikukindlana välja reklaamitud komplekt, lubage täheldada, ei pea vastu isegi üht piizikest oktoobrikuist suplust ülikooli raamatukogu esises purskkaevus! Nõuan oma raha tagasi!

_ _ _

Aga asjaosaline ise kommenteerib sündmust nii:

“Ploom puskkae’u kukkus. Ka’ad* (=kalu) näki. Vett jõi. Ploom u’us (=ujus) tevve pika päeva**. Peetu jupa kou (=koju) minna tahtas. Ploom ikka u’us. Ploom ka’a kätte sai. Siis Peetu Ploomi kätte sai. Siis taksoauto tui (=tuli).”

* konsonantidega Ploom eriti ei õnnista, eriti l osas. Pika l-iga sõnad (kalli, küll) hääldab korralikult, aga no lühike l, see on vabsjee mingi tarbetu luksus. Lühike v, j ja r muuseas samuti.
**Võhikutele teadmiseks, et tegu on tsitaadiga surematust kirjandusteosest “Lugusid pisipõnnidele”

3 thoughts on “Protestikiri

  1. Tubli poiss! Ma juba tahtsin isegi siia protestikirja kirjutada, et proua ema nii laisaks läinud, minul juba terve blogi uuesti läbi loetud aga no selge- Ploom tegi vahepeal hoolega uusi uudiseid.

  2. ic :) ja kui nüüd veel juurde viriseda, siis on selle firma riietel kaasas veel mingi eriline fiitser, mille nad mainimata on jätnud. Nimelt tõmbab see lapsi magnetina justnimelt veekogusid katsetama :D olgu siis fontään või lomp :D

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s