Iserääkiv suu

Kuna kogu ülejäänud perekond juhtumisi on sündinud riburada pidi kevadisel a’al, kui on pungad puul ja põõsal ja need teised sõnad, on Ploomi jaoks viimasel ajal süvenevalt aktuaalseks muutunud ka ta enda visalt, kuid kindlalt lähenev sünnipäev.

“Mitme päeva pälast minu sünnipäev tuleb?” uuritakse lapsevanematelt peaaegu iga päev. “Neljakümne kaheksa päeva pälast? Aa … juba nii valsti! Ma ei suuda äla oodata!”

“Ja mida sa sünnipäevaks tahaksid?” uuris proua ema mõne aja eest parasjagu koos poeglastega bussiga Elva poole sõitma asutades. (Noh, et teaks aegsasti hakata jälle üleskeeratava pardikese või ratastega hiire järele ringi vaatama või nii.)

“Ma tahaksin selliseid jalka välavaid … nagu pälis välavaid, mida saab ise lingi liigutada … ja siis seda mängu, kus saab niiviisi neid mehi liigutada ja nad mängivad seda väikest palli (= lauahoki – toim.) … ja siis veel sellist iseminevat … iseminevat … nagu iseminevat õhupalli … no mis läheb ise õhku täis ja siis läheb üles õhku … isetöötavat pumpa, ühesõnaga,” loetles Ploom hinge tõmbamata, enne kui buss kaubamaja valgusfooristki kaugemale oli jõudnud.

Järgnes pikk vaikus kuni linna piirini.

“Ja siis ma tahaksin endale veel iselääkivat suud …” lisati mõtlikult kusagil Lõunakeskuse kandis.

Jah. Iserääkiv suu. Ma arvan, et just see meie majapidamisest seni puudunud ongi …

2 thoughts on “Iserääkiv suu

  1. No ise Sa just nentisid, et isekirjutavat blogi siin pole. Miks ei võiks siis tõepoolest unistada ka iserääkivast suust?

    Aga üldiselt – tervitan tõsiselt virtuaalsest koomast toibumist. Ma miskipärast arvasin, et järgmine postitus tuleb toomapäeval ning käsitleb isadepäeva sündmusi peatselt saabuva karjalaskepäeva valguses.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s