Laps on kodu peegel!

1

Üleilmselt tuntud naiivitarina võttis proua ema hiljaaegu noorema poja aheldamata kujul kaasa kohalikku toidupoodi, kus Pangaasius mõistagi avastas esimese asjana küpsise-riiulivahe. Mis proua ema puhtaks ja lapselikuks rõõmuks, olgu öeldud, ei olnud teps mitte lühike.

“Putsis, putsis putsis!” ei hoidnud Pangaasius lahke lapsukesena oma rõõmsat avastust enda teada, jalutas rõhutatud aeglusega piki paradiisikoridori ega jätnud mainimata ja sõrmega semulikult tonksamata ainsatki ritta seatud pakikest. “Emme, tahan putsist!” jõuti viimaks vältimatu lõppjärelduseni.

No ja mida teeb sellises olukorras hea ja tervislikust toitumisest lugupidav ema? Loomulikult ostab lapsele paki e-küpsist! Poes oli ikkagi ka korralikke inimesi oma võsukestega ja pikaajalisele kogemusele toetudes ei näinud proua ema erilist lootust, et Pangaasius eitava vastusega ilma oma nõudmist paarkümmend korda kordamata nõustunuks …

2

“Poldimees on eide mees*!” laulab Pangaasius, maratoonar-futbolist Ploomi noorem vend, ning ligineb viimasele mänglevate kukehüpetega.

“Ploomite, maaleme (= ‘maadleme’ – toim.)!” esitatakse vennale ettepanek, millest on võimatu keelduda. “Maaleme, Ploomite! Putsime (= ‘poksime’ – toim.)!”

___

* Tegu on limnoloogiakeelse viisijupiga “Lotte” etendusest, mille sõnad maakeelde tõlgituna tähendaks “Spordimees on õige mees” – toim. 

2 thoughts on “Laps on kodu peegel!

  1. Nnkang põrkab diivanil, lapsevanemate voodis, enda voodis, tänaval jne ja üürgab laulda: “Üppapall, üppapall, üppapall, mingi todimees!!!” Rebase Rein tegi Mõmmi Aabitsas sellest palast kunagi oma versiooni kasutades sõnu “hüppab pall ja pole mingi tordimees” Aga no Nnkang teab paremini.
    Ja nüüd mõeldes…meil vist küll enam nii avalikult ropult ei räägita!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s