Pekk

Nädala lause ütles Pangaasius ühel päeval teel lasteaiast koju ja pärast seda, kui oli mõnda aega süvenenult vaikinud: “Emme, kui me koju jõuame, siis näita mulle palun jälle pekki.”

*

Muidu käisime vahepeal Tallinnas rosinaid toomas, ainult et rosinad jäid külasse maha. Ploom ja Pangaasius said kolmel pealinnapäeval muuhulgas tormituuli trotsides Toompeale tõusta, Kassi ja Hiirega mängida, muusjonis lustida (Pangaasius seejuures esimest korda elus!) ja kirjandusürituse ajal saali mahtunud lastele kuulimänge tutvustada. Ploom luges kokku nähtud trammid (47), rongid (4), trollid (2) ja politsei- ning päästeautod (4), samuti ka kõik maa all käimise korrad (4), Pangaasius mõtles pikkade trammisõitude ajaks välja sellise sõnamängu, kus kõik ütlevad kordamööda ühe sõna (ükskõik mis sõna, selles suhtes väga hea mäng), ja Ploom ja proua ema sellise, kus kõik peavad järgemööda nimetama asju, mis parasjagu aknast paistavad, aga ühtegi sõna korrata ei tohi (eriti hea on seda mängida pimedas). Veel külastas alaealine ekspertgrupp rikkalikult erinevaid trendikaid toitlustusasutusi ning hindas pakutud einete taset valdavalt hinnanguga  “keskmine”  või “sellel ei ole mingit maitset”* (vt ka “laps on kodu peegel”).

Pärast kojujõudmist sai Ploom tänu erinevatele viirushaigustele veel natuke kooli- ja trennipuhkust pidada ja siis käidi kooli jõululaadal pöörast kaupa tegemas.

Ühtlasi ootame jõulu. Päkapikumees Endliga käib tihe kirja-, kommi- ja küpsisevahetus juba esimesest advendist saati ja igal õhtul peab proua ema küünla põlema panema ja heleda häälega kooli jõululaadalt saadud laululehe pealt jõululaule laulma. “Jõululaps tuleb, neiu!” nagu väidetavalt öeldakse Pangaasiuse lasteaias õpitud jõululaulus.

* Võhikutele: see on positiivne tulemus, kuna maitse kui selline tähendab harva midagi head.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s