Koolipäeva oh ja ah

Hommikul magasime sisse. Esimest korda, aga see-eest kohe peaaegu poolteist tundi.

Keset päeva helises telefon. Ploom oli koolist liikuma hakanud: “Kuule! Ma olen juba bussis! Aga kuule, kas võib, ma tulen A peatuses (= kodust ülejärgmine peatus — toim.)? Nii jalutamise tuju on!”

Kolmveerand tundi hiljem seisis ukse taga rõõmus-rõõmus punaste põskedega koolilaps: “Mul on selline tunne täna, et mu jalad on nagu jalutamiseks loodud! Ja ilm on ka nagu jalutamiseks loodud.”

Koduriided seljas, joonistas natuke oma hiiglaslikku tsirkuseprojekti edasi ja läks tegi siis veel tiiru ümber kvartali. Jalad olla nagu lennanud. Ja koolis oli kokandusringis tehtud sarvesaiakesi juustuga ja need olid Ploomil nüüd koolikotis ja ootasid ülejäänud pereliikmete kojusaabumist ja muidu oli ka väga äge päev olnud (no kohe peaaegu sama äge nagu eelminegi, kui oli flöödiring ja esimene rahvatantsutund, mida polnud küll erilise entusiasmiga oodatud, sest, noh, rahvatants, eks ole, aga mis oli osutunud hiiglama toredaks).

Kodutöö sai tehtud nii kiiresti, et ei saanud arugi.

Pärast sai multasid vaadata, vennaga kakelda ja õhtusöögiks klimbisuppi ja pavlovat süüa.

Õhtu lõpetuseks mängiti kogu perega “Geniaalset”, Ploom sai haledalt pähe, karjus kõigi peale, nuttis kibedasti ega suutnud üldse elu talumatu ebaõiglusega kuidagi leppida. Ega seegi just aidanud, et eelnenud kokkuleppe korras (mis tagantjärele enam nii mõistlik ei tundunudki) oli raamatulugemise aeg lauamänguajaks vahetatud, aga vähemalt lubati plaadi pealt “Kass, kes kõndis omapead” kuulata. Kell üheksa kostis lastetoast ainult vaikset norinat.

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s