Pooltühi või pooltäis?

Tahate teada, kas olete optimist või pessimist? Unustage tüütud viiesajaküsimuselised kehvas tõlkes testid kahtlase väärtuse ja koleda kujundusega psühholoogialehtedel!  Tõde on siinsamas käeulatuses! Vastake lihtsalt järgmisele küsimusele: kui kolmveerandviiene inimene suudab rõivilepaneku jooksul kaks korda ühest sajani lugeda, ilma et riietumisega ühele poole jõuaks, siis kas ta on väga tubli loendaja või lihtsalt keskmisest aeglasem riietuja?

(Pangaasius igatahes on optimist!)

5 thoughts on “Pooltühi või pooltäis?

  1. Kui aeglaselt riietumine oleks spordiala, siis maailmameister 6-aastaste vanuseklassis tuleks meie perest. :P

  2. Sellele küsimusele vastust ei tea. Aga ilmselt on tegu erakordselt kannatliku lapsevanemaga. Meil on kolmveerandviiene Lillebror, keda ma igal argipäevahommikul ise riidesse topin, sest vanemate vendade koolikell paraku ei oota ja elukoha geograafilise eripära tõttu peab kogu perekond väljuma uksest koduvanavallatul kellaajal ehk ligi tund enne koolikella. Õhtuti seevastu tuleb pidzaamasse pugemise ajal mängida Legodega, vaadata raamatut ja teha veel õige mitut asja, kuni emme kurja häält teeb. Ehk ongi aeglane riietumine ealine iseärasus? Tuleb nagu meelde, et esimeses klassis käivat Unistajat tuli ka riietada, kui ta mõnevõrra noorem oli.

  3. Eile läksin S-le lasteaeda järele ja pärast tema pooletunnist ootamist ja korduvat-korduvat ärgitamist ähvardasin, et järgmine kord läheb koolibussiga. Küsisin, et kuidas ta küll neil päevil jõuab, kui vennaga koos koolibussi peale lähevad? Vastus oli iseenesest täiesti loogiline: “Sest ma tean, et koolibuss ei oota mind…” Kasvataja ütleb ka, et lõunasel õueminekul pole riietumisega mingit probleemi.

    See-eest hommikuti käib meil peaaegu iga päev suur motiveerimine ja numbrite lugemine ja võidu tegemine, muidu ei paneks vist üldse.

    Ma kahtlustan, et asi on mingil moel lapsevanemates.

  4. Reet, eks koduste argipäevahommikutega ole siinkandis samamoodi (ja lasteaiast tulekuga, kui oleks kena jõuda bussi peale ja nii). Lasteaeda jõudmisel on proua emal paraku kolmveerand tundi aega, enne kui raamatukogu uksed lahti tehakse, ja kes muu peab selle all kannatama kui ikka kõige väiksem. Ealise iseärasuse hüpoteesi vastu, kui hästi see ka ei kõlaks, räägib paraku esiteks see, et Pangaasiuse rühmas on teisi temavanuseid veel, aga miskipärast jõuan ma ikka kolm vahetust lapsevanemaid ära näha, enne kui liikuma saan; ja teiseks see, et ka poolekaheksane Ploom näitab sel alal vägagi häid tulemusi. Nii et ma kahtlustan, et õigus võib olla pigem Catharinal. Ainult et mis moel küll?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s