Pangaasiuse veebruarirändom 2014

Pärast vanniskäiku.

Proua ema: Vaata, Pangaasius, sa olid nii kaua vannis, et su varbad on kortsus nagu kuivatatud ploomid.

Pangaasius (rahulolevalt): Jah. Või nagu Veeliku memme põsed!

*

Teel sõbra sünnipäevale.

Pangaasius: Mitmeseks H üldse saab?

Proua ema: Viieseks. H on sama vana kui sina, tal on lihtsalt paar kuud enne sind sünnipäev …

Pangaasius: … ning see on natuke hea ka, sest siis ta ka suleb paal kuud valem kui mina, kui me oleme vanaks saanud.

*

Õhtul pesemast tulles: Emme! Ma sain Elva vanaema käest teada, et hoopis lootus suleb viimasena!

*

Lisaks surma- ja eaküsimustele on kolmveerandviiene Pangaasius hõivatud arvutamise ja nädalapäevadega. Alles sügisel arvas Pangaasius, et arvutamine käib nii, et ütled kolm suvalist arvu ja puistad mõned märgid vahele (näiteks et üheksa pluss kaksteist on kolm vm) ning põhiline on selle juures lihtsalt hästi tark nägu pähe teha. Nüüd arvutatakse nagu vana mees, mitmekohaliste numbritega ja puha. Nädala kontseptsioon kui selline aga oli Pangaasiuse jaoks veel käesoleva aasta alguses täiesti hoomamatu: muuhulgas oli Pangaasius talle omase jäärapäisusega veendunud, et “homme” on üks nädalapäevadest, nii et “Kas täna on homme?” oli peaaegu igahommikune küsimus. Ent praeguseks on kuidagi märkamatult (kahtlustan lasteaeda või vanaemasid) selgeks saanud niihästi nädalapäevade järjestus kui ka see, mitu päeva on jäänud järgmise korrani, mil proua ema telefonis Ängi Böödsi mängida saab. Seda nimelt saab teha reedeti (sest noh, pikkadel pimedatel novembri reedeõhtutel oli teinekord tarvis veel pärast Ploomi hilist jalkatrenni vanaema poole sõita ning intelligentsest seltskondlikust vestlusest jäi laste ärkvelhoidmiseks väheks — ja et kord kätte võidetud õigustest loobuma veenda on Pangaasiust võimatu, sisustabki nüüd igat reedet 20 minutit telefoniaega ja kogu ülejäänud nädalat selle püha tunnikolmandiku ärev ootus).

Arvutamisest ja aja kalkuleerimisest vabal ajal armastab Pangaasius kuulimänge mängida, mõõgelda, vennaga kakelda ja perekonnale raamatuid ette lugeda. Joonistamist, legosid ega muud peenmotoorilist jama seevastu ei harrasta Pangaasius põhimõtteliselt: “See mulle ei huvita!”

3 thoughts on “Pangaasiuse veebruarirändom 2014

  1. Kas täna on homme? on üks parimaid mõtteid mida ma üldse kuulnud olen! :) Ja üldse mitte nalja mõttes vaid päriselt. Kas täna on homme? sisaldab endas suure annuse kvantfüüsikat, relatiivsusteooriat, tõenäosusteooriat ja kõrgemat matemaatikat. Just selliste võimaluste ja küsimuste pärast ongi maailm nii imeväärne! Väga tubli!

  2. Ma lugesin alguses, et proua ema on endale telefonis välja võidelnud ängri böödsi mängimise võimaluse. Mitu korda lugesin üle, kui lõpuks mõistsin, et tegemist võib ka olla lihtsalt ema riistvaraga….

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s