Esimese päeva olmekaardistus

Vaheaeg nagu kord ja kohus maal vanaema juures mööda saadetud, laekusid Ploom ja Pangaasius pühapäeva õhtul täpselt uneajaks ja jäid poole raamatulugemise pealt norinal magama. Päeval oli puhkusest viimast võttes tublisti oksi lõkkesse kantud ja naabripoistega jalgpallilahinguid peetud. Enne uinumist jõudis Pangaasius siiski lubada, et alustab järgmisel päeval raamatu “Sirli, Siim ja saladused” teise osa kirjutamist: “Sest esimene on juba olemas!”

6.35 ärkamise tunne ja hommikukord oli kahe nädalaga (vaheajaeelse nädala oli noorem põlvkond Elvas tervisevetel veetnud) päris meelest läinud. Proua ema oleks peaaegu unustanud Ploomile võileivad kaasa pakkida, Pangaasiusel jäi söömata pool putru, Ploom väljus esimesel katsel ilma koolikotita, bussipeatusele tuli ligineda reipal jooksusammul ja Pangaasiuse lasteaeda kaasa võtmiseks valitud raamat unuski esikusse ukse kõrvale.

Edasi sujus kõik tõrgeteta: Ploom rõõmustas algava matemaatikatunni üle juba kooliteel ja Pangaasiusel paistis olevat meelest läinud, et talle tegelikult lasteaias magada ei meeldi. Proua ema sai koolist puudutud aja tasategemiseks kaasa Ploomi vihiku pealkirjaga  “EESTI KEL”.

Pärastlõunal seisime iseseisvalt bussiga linna sõitnud ja proua emale rampsi juurde vastu tulnud Ploomiga mõnda aega nõutult raamatukogu kohviku pirukaleti ees, kuni otsustasime hoopis Anna Edasisse minna. “Jah, sest ega siin tõtt-öelda ei olegi eriti hea söök,” arvas proua ema riidesse pannes ja sai Ploomilt, kes on sedasorti asjades väga peenetundeline, kohe hoiatava müksu: “Emme! Meil on üks mees kõrval!”

Anna Edasis jõudis Ploom proua emale koogi kõrvale ära rääkida terve religioonitunnis kuuldud muinasjutu ning avaldada siirast nördimust saadud kodutöö üle: “Meil peaks olema arvutamine, aga peab hoopis mingeid päkapikke joonistama!” Matemaatilistesse küsimustesse suhtub Ploom äärmiselt tõsiselt.

Õigustatud pahameele leevenduseks sai noor matemaatik kodus loa kodutööga alustamist veidi edasi lükata ja selle asemel raamaturiiulist välja kaevatud sudokuvihikuga kätt proovida.

“Millal muidu papa tuleb?” uuris Ploom töö kõrvale.

“Varsti, mis siis?”

“Aa, ma lootsin tegelikult lihtsalt, et ma saan veidi üksi kodus olla … Kuigi  tead, kui ma olen üksi kodus ja sa tuled, siis palun lase uksekella ka, mitte ära tule lihtsalt sisse, sest muidu ma arvan, et äkki vargad tulevad ja lähen veel kuhugi peitu … Kuigi on ju, kui vargad tulevad ja sa lähed peitu, siis on tähtis, et sa ennast hästi ära peidaksid, ja pole hullu, kui midagi peakski selle käigus katki minema … nii et ma võin näiteks proovida ennast pesumasinasse peita, kui ma muidugi mahun.”

Pesumasinasse peituda seekord siiski ei tulnud, kuna kohe jõudiski härra, et enne Ploomi trenni õhtusöök valmistada, proua ema aga kihutas lasteaeda hoolekogu koosolekule.

Koosolekul osales hääleõiguseta vabakuulajana ka Pangaasius, kel ühtlasi oli elus esimest korda au olla viimane laps rühmas. Pikale päevale vaatamata pidas Pangaasius ennast kahetunnisel koosolekul ülal enam kui tsiviliseeritult, lahendas vaikselt kaasa võetud labürindiraamatuid ja tõusis üksnes üksainus kord toolile püsti, et liurenni maksumuse arutelu vahele teatraalsel sosinal küsida: “Kas selline ongi üks pidu? Miks siin midagi süüa ei pakuta?”

Kodus sõi Pangaasius kõhu kala täis, pesi hambad, puges pidžaamasse ja luges proua emale kuni Ploomi ja härra trennist saabumiseni raamatut ette. Putsade kojuununemise üle õnnetu Ploom lohutatud, sai pikk päev punkti unejutuga, mille ajal keegi seekord magama ei jäänud. Kui tuled juba kustus, viskus Pangaasius ühtäkki istukile nagu lingust lastud: “Aga ma pidin ju täna teile raamatu kirjutama!”

Loodame, et täna vast jõuab ka selleni. Hommik igatahes läks juba tunduvalt libedamalt.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s