Argo ja teised

Kas sa Tihemetsa Tiinat tead? Aga Vaihmu, Šoodšat, Ganšu ja Pinkspokki?

No vot.  See pole kaugeltki veel kõik! Vahepeal on meie tööka kollektiiviga liitunud veel suslik Argo, koer Ponka,  ning siga, kellel on nii hirmus nimi, et ma ei tea, kas sa tahad seda üldse kuuldagi: Ožganišjoon!

Muster on endine. Enamasti nad tulevad ja räägivad algatuseks oma kurva loo. Kellel on vanemad surnud, kellel peremees neid halvasti kohelnud. Kui esialgu olid lood üsna detailirohked, siis nüüdseks on liigutud ökonoomsema, taoti lausa minimalistliku stiilini. Näiteks Ponka kõneles — tähendusrikaste pausidega pikitult — umbes nõndaviisi:

“Tere. Teie juurde elama tahaksin. Mu peremees.  Kõike pidin mina tegema. Süüa ei andnud. Põgenesin.”

“Ikka saab,” arvame siis harilikult meie. “Aga mis su nimi on?”

Seepeale vidutab uustulnuk tavaliselt silmi ja liigutab natuke aega vaikides suud, otsekui prooviks silpide parajust, ning vastab siis veendunult midagi stiilis Abeedo või Pospek (need viimased, tõsi, olid küll hoopis isa ja ema nimed ühes teises mängus).

Ega praktiline inimene loomi muidugi üksnes lõbu pärast pea. Neist on ikka tulu ka. Näiteks võib raskel hetkel alati ümber kehastuda. Et kui ikka vanemad sunnivad reisil mingit ennenägematu ollusega võileiba sööma (Saaremaa karulauguvõi või midagi veel õudsemat)  ja väidavad, et muidu nad Pangaasiust matkale kaasa ei võtvatki, võib alati näo krimpsu tõmmata ja kõiki vastuargumente põrmustava põlgusega pahvatada, et sa polegi parasjagu Pangaasius, vaid Argo, ja “Argole EI MAITSE!”

 

 

 

4 thoughts on “Argo ja teised

  1. Karumaivõi, teil saab ikka nalja … Meil käis viimati ainult kilpkonn kogu aeg, kel oli kombeks vaikselt ja imenunnu näoga pugeda välja minu teki alt. Nii kurba lugu kui teil tal polnud, aga kurtis küll, et kodu pole ja et tahaks siia meie juurde jääda. Aga see oli nii ammu. Vahepeal jõudis pärisdeegu käia ja laste prügikasti taga kolistada, aga see oli kah ammu. Jään ootama uusi loomi, see võtab veidi aega… Võib-olla hakkavad meil teki alt välja pugema juhtmed või peremeheta autod, praegu on küll seda nägu.

  2. Neid ikka jagub jah. Kas saadame mõned pealinna poole edasi? (Pangaasius võtab nad vahel ööseks kaissu ka. Selleks tuleb üks käsi pikalt ette sirutada magama minnes, et kõik vaesed ja hüljatud võiksid oma vaevatud pea sinna toetada.)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s