Kasvumühinad

Pangaasius lõpetas maikuus pidulikult lasteaia ja läheb sügisel instituuti. Koolikotiost sai õnnestunult ajastatud just suurema suguvõsa koosviibimise ajaks, et saavutada suurim võimalik imetlejate arv (ühtlasi said kõik soovijad – ja neistki ei tulnud puudust! – ühe soojaga ära teha ka nalja “Kott, kuhu sa poisi viid?”). Ploom, kes enne poodiminekut oli arvanud, et tema kott peab vabalt veel neljanda klassi ka vastu, leidis rõõmust säravat vennakest vaadates, et kui tegelt ikka järele mõelda, siis võib-olla jõuludeni.

Muidu aga Ploom – erinevalt Pangaasiusest – oma haridustee jätkule suurt ei mõtle, vaid tegeleb rohkem suve nautimisega. Kõige paremini sobivad selleks mõistagi jalka ja pinks. Trennis on praegu suvepuhkus, kuid õnneks on olemas vanavanemad ja linnas saab mängimas käia koos härraga. Viimati tuldi Uue Õue paarismänguturniiril lausa auväärsele teisele kohale. Spordist vabal ajal loeb Ploom “Harry Potteri” IV osa (Pangaasiusel omakorda on pooleli III) ja kui proua ema meelde tuletab, siis sekka ka kohustuslikku kirjandust, ning vestleb ja mängib väsimatult oma väikese õega. Heal meelel aitab Põsekest lõbustada ka Pangaasius, kellel on seks otstarbeks välja töötatud kaks alati töötavat lahendust: võib kas spetsiifilisel madalal häälel lausuda “Tere Põõ-õõseke! Kuidas-sina-eee-eelad?” või siis laulda põhimõtteliselt lõputut laulu “Kuidas elad, kuidas elad sokukene?” (viisil “Kus sa käisid, sokukene?”). Selles saab järgemööda ära nimetada kõik pühakirjas märgitud loomad ja ühtlasi õekest seega ka loomariigi liigirikkuse osas harida, leiab Pangaasius.

Põseke omakorda tegutseb intensiivselt vehklevast tombust inimeseks saamise eesmärgil. Juuli hakuks ehk ühe kuu ja ühe nädala vanuselt sai selgeks kõhuli olles pea püsti hoidmise nipp ja elu läks kohe hulga lõbusamaks: saab kloun Mairele sügavalt silma vaadata ning temaga proto-limnoloogiakeelset vestlust arendada.

p6sk

Soengumall mõistagi Fiep Westendorpilt.

Järgmiseks sihiks näikse olevat enese seljalt kõhule pööramine. Muul ajal Põseke põhiliselt magab (öösiti keskmiselt 00.00-12.00, mõistagi söögipausidega), sööb või vaatab rõõmsa üllatusega ringi, õhtul pärast vanni ja enne uinumist aga võtab päeva muljed emma-kumma lapsevanema süles kokku väikese, kuid võimsa kisapooltunni või -tunniga, röökides nagu ratta peal, kuni vanemad ähvardavad ta preestri juurde viia, et seejärel südamest ohata, silmad kinni panna ja häirimatus rahus magama jääda. Ning muudkui kasvab vaiksel mühinal.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s