Juubelijutud

Mida tegin mina täna 25 aastat tagasi? Pole vähimatki mälestust. (Kuigi ma varases nooruses erinevalt praegusest olin maru rahvuslik muidu küll, üürgasin ema ratta pakikal läbi linna kimades isamaalisi laule ja puha.) Küll aga on mul selgelt meeles see, kus sai oldud täna nädal aega tagasi: Elvas Ploomi ülimõnusal sünnipäevapeol nimelt.

Seltskond koosnes sedakorda viiest lemmikklassivennast (pluss neist kahe isad). Vihma küll pisut sabistas ning laud tuli katta kuuri, ent vapraid pidulisi see ei takistanud: pinks, jalka, luurekas ja kuulimängud said mängitud, naljajutud aetud ja suvemuljed vahetatud, jalad metsa taga ojas märjaks tehtud, laud lagedaks söödud ning härra organiseeritud spontaanne mälumäng neljas võistkonnas (sh meeskonnad Käärib ja Söör Küpsis) edukalt maha peetud. Põseke magas suurema osa kogu sellest naljast linas maha, Pangaasius osales agaralt ja valjuhäälselt, kus aga sai, ja pani vaatamata päev varem ära tulnud esihambale nahka tööstuslikes kogustes kirjut koera. Klassivennad ära saadetud, jõudis Ploom veel papaga ühe pinksi ning hiljem saabunud vendade K-dega veidi jalkat teha ning suundus siis ühes härraga Tartusse, et järgmisel varahommikul Valka võistlustele minna.

Esmaspäeval jätkusid juubelipidustused üheteistkümne hääleka ja energilise (ning äärmiselt porgandimaia!) noorjalgpalluri seltsis juba Tartus, kus pallurite ülesandeks oli end 75 minuti jooksul välja nuputada põgenemistoast ning juubilari vanemate ülesandeks ülejäänud 90 minutit peoaega ilma sündmuskohalt põgenemata vastu pidada. Õnneks tulid kõik enam-vähem toime ka, kuigi Põseke pajatas proua emale oma peomuljeid õhtul täiest kõrist lausa kaks tundi jutti.

Kokkuvõttes: olid toredad spordipeod – ja küll on nüüd tore mõelda, et järgmise korrani on lausa terve aasta!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s