Head, uue õppehooaja, mõnusat algust !!!

Kooli mindi meil tänavu II, V, I ja VII klassi.

Teises klassis näib elu kulgevat loomulikult ja sujuvalt. Kaks korda nädalas käiakse ujumas ja väärib märkimist, et ujumisasjad pole veel kordagi kuhugi ununenud – ega õigupoolest ka miski muu (no kui mitte arvestada neid helerohelisi määrdunud löntpõlv-dressipükse, millega Pangaasius kolmapäeva hommikul kogemata kooli läks, ja võimlemissusse). Vene keel ei olnud suvega ununenud. Õpetaja saadetud luuletus jäi kohe pähe. Koolist koju jõuab sel õppeaastal juba umbes tunniga. Külas on käinud kolm koolikaaslast ning trenn (sel hooajal on plaanis tegeleda tantsuga) ja klaveritunnid algavad uuest nädalast.

Viiendas klassis on üsna eakohaselt päevakorral küsimused sõprusest ja sõnapidamisest, aga üldjoontes kulgevad asjad siingi kenasti. Et õppeaasta algas matemaatika asemel taimeõpetusega, paneb muidugi – samuti üsna eakohaselt – nördima (“No ja siis õpetaja ütles, et ühel päeval me näiteks vaatleme neid noh, mis päikesega kaasa pööravad, noh, päevalilli … No mida nagu? Las ma arvan: all on lehed, üleval on õielehed, keskel on tolmukad! Mida siin vaadelda on?!”). Aga vahetunnis saab ikka palli mängida ja inglise keelt annab nüüd lemmikõpetaja ja varsti alustab näitering ja jalkatrenn kolib teisest linna otsast kodu lähedale tagasi ja teisipäeval on klassiõhtu!

Esimeses klassis on jube armsad lapsed ning seitsmes klass on sõbralik, arukas ja vaimukas. Ka õpetajate toa lõõp on jätkuvalt tipptasemel ning kaks tööpäeva nädalas näikse esmapilgul olevat just paras koormus, mis minusugusel loomult vähesuutlikulgi inimesel nii töö- kui ka kodurõõmudelt konti murdmata vaid koore riisuda võimaldab. Ses osas enne õhtut siiski väga häälekalt ei hõiskaks, sest et mitte päris imalaks minna, olgu lõpetuseks mainitud, et Põseke jäi esimese koolinädala lõpuks suurest kaasaelamispingutusest haigeks ja hõõgub teist päeva 38-39-kraadises palavikus ning elule vürtsi lisamiseks algasid koos kooliga ka kauaoodatud  kodused ehitus- ja remonditööd. Aga saagem näha !!!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s