Südamlik

Eelmise nädalavahetuse veetsime härraga kõhuviiruse käes sirakil. Ja kuna sellised surmalähedased kogemused panevad ikka elu põhiväärtuste üle mõtlema, seavad prioriteedid paika jne, siis tekkis tervenedes kohe hulljulge plaan mõni õhtu kahekesi välja minna. Mis sest, et me alles oktoobris käisime! Mis sest, et teisipäeva õhtul veetsime nagunii terve tunni kahekesi ehitustarvete kaupluses (remontika, romantika, mis seal nii väga vahet)! Uljalt sai paika pandud väike veiniplaan sõbrapäeva õhtuks. Nagu poleks homset!

Paraku selgus õige pea, et lastehoiu ikkesse rakendada plaanitud vanaema on sel õhtul hõivatud, järgmised õhtud aga meil endil tihedasti kultuuri täis topitud. Murepilved tihenesid ja paistis tõepoolest, et tuleb oodata järgmise oktoobrini või midagi. Kuni proua ema oma hää sõbra Uunokese kohvile kutsus ja muu jutu seas täiesti juhuslikult tekkinud plindrikujulist olukorda mainis. Uuno kergitas ilmses arusaamatuses kulmu ja õlgu (üheaegselt, meisterlikult!) ja küsis imestunult: “Aga mina?” No ja siis polnudki muud kui kaks tundi täiesti ehitusmaterjalivaba olemist väikese veiniga ja puha!

No ja järgmisel õhtul oli kohe pärast proua ema pikka töö- ja härra pikka ehituspäeva kavas teaater (Kristjan Sarv oli, saagu kõrvalmärkuse korras lisatud, täitsa minu Jaan Oks küll) ja lapsi hoidma palutud härra noorem vend koos kaasaga. No ja ikka ju mõtled, et kus nad nüüd niiviisi ja ei tahaks tüli teha ja inimestel on ju endal ka elu ja. Ja siis tuleb keset päeva sõnum, et noored ei tule mitte ainult lapsi hoidma, vaid küpsetavad ka pannkooki, milleks kõik moongi juba ostetud! Selline elu, ah! Sellised sõbrad! Mmuahh!

PS Laupäeval jälle käisin “Fausti” vaatamas. Oli selline eee…ekspressiivne. Aga suurem osa ajast vähemasti mitte igav.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s