Idiprugat

Pangaasiusel on selline kaasasündinud eripära, et särk läheb alati tagurpidi selga. Pangaasius võib enne vaadata, kuspool silt või tasku on, või mitte vaadata ja särgi lihtsalt täiesti suvaliselt selga visata — lõpptulemus on ikka sama.

Proua emal jälle on selline kaasasündinud eripära, et tagurpidi selga pandud särgid kutsuvad temas esile täiesti ebaproportsionaalselt suure virisemisvajaduse. No ei saa inimene rahu! Ei taipa, et see lihtsalt juhtub!

Kui nüüd härra enne kannatustenädalat (mille proua ema kõigiti nädala nimetuse vääriliselt pidi veetma üksi kolme lapse, kasvavate hammaste, varaste äratuste, mustade küünealuste ja tagurpidi särkidega majandades) Bolognasse sõitma asutas ja proua ema vastupanuvõime tugevdamiseks ennetavalt välja sööma ja teaatrisse viis, siis otsustas loodus ilmselt, et aitab naljast, aeg on sellele tohlakale väike näitlik õppetund anda. Ja nii avastaski proua ema pärast poolt tundi selg restoranisagina suunas istumist, et see särk, noh, on tal ikkagi, jah, seljas nüüd tagurpidi või nii.

Aga või siis vana inimene nii kähku õpib! Kogu järgneva nädala virises proua ema Pangaasiuse kallal edasi, nagu poleks homset. Tuleb tädikesele veel üks õppetund anda, otsustas loodus. Ja nii avastaski proua ema neljapäeval pärast kolme tundi erinevate õpilaste ees seismist ja kahel koosolekul osalemist, et see kleit, noh, on tal ikka, jah, täitsa pahupidi seljas.

Aga puänt on tegelikult hoopis selles, et Pangaasius on terve järgneva nädala täiesti juhuslikult, täiesti kasuaalselt, täiesti ettekavatsematult ja äärmiselt elegantselt pannud särgi selga … õigetpidi!

3 thoughts on “Idiprugat

  1. Ei siin pole pärilikku midagi! Keegi peab need tagurpidi ja pahupidi riided ka ära kandma. Ja kui proua ema siis muist enda kanda võtab, siis saabki ülejääund pere vahelduseks õigetpidi riietega ringi käia. Mis siin keerulist saab olla!?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s